WOW Natural Chews Duck Necks, 250 g

Made without grains & without preservatives

€ 12,99

(€ 51,96 / kg, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 250 g

In stock from November 06

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Saturday, 07 November

Austria: Free standard delivery from € 54,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For all dog breeds
  • For all dog sizes
  • Free from added sugar

Frequently bought together with VEGDOG Beevys, 80 g

WOW Natural Chews Duck Necks, 250 g € 12,99 (€ 51,96 / kg)
VEGDOG Beevys, 80 g € 3,29 (€ 41,13 / kg)
Total price: € 16,28
Description

Natural Chews Duck Necks from WOW are a delicious reward suitable for all dog breeds and sizes. These duck necks are grain-free, contain no added salt or sugar, and are produced without any artificial preservatives.

Feeding Recommendation:
Feed only under supervision.

Item no.: XEV-DLO-WC00250DU
Content: 250 g
EAN: 9120063684106
Manufacturer No.: WC00250DU
Brands: WOW
Animal Feed Declaration: Supplementary feed
Product Properties: Non-GMO, Free from flavour enhancers, Preservative-free, Free from added salt, Free from added sugar, Grain-free
General Information: Colour may differ from the original image
Compostion

100 % Duck necks

Components

Analytical constituents

Components
Crude protein 55 %
Crude fat 14 %
Crude ash 6,9 %
Crude oils and fats 0 %
Crude fibre 1,4 %
Moisture content 10 %
Legal information
Manufacturer: PetCo GmbH, Hasnerstraße 123, 1160, Wien, Austria, office@petco.group

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for WOW Natural Chews Duck Necks

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder